ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΗΜΕΡΙΔΑ | 24/3/2017

Την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017, το Π.Μ.Σ. «Εκπαιδευτική Πολιτική & Διοίκηση της Εκπαίδευσης» του Ε.Κ.Π.Α. και η Επιστημονική Εταιρεία Οργάνωσης & Διοίκησης της Εκπαίδευσης (ΕΟΔΕ) συνδιοργάνωσαν επιστημονική ημερίδα με θέμα «Επιλογή Στελεχών στην Εκπαίδευση: Δημοκρατική ή Τεχνοκρατική Ανασυγκρότηση; Δίλημμα Ουσίας ή Άνευ Σημασίας;».

Στην ημερίδα παραβρέθηκαν εκπρόσωποι των πολιτικών κομμάτων, καθώς και οι Πανελλήνιες Ενώσεις Σχολικών Συμβούλων και Διευθυντών Σχολικών Μονάδων ΠΕ. Ονομαστικά, αναφέρονται οι κύριοι Κ. Παπαδημητρίου, Διευθυντής της Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης και Αυτοδιοίκησης, Π. Σπύρου, Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, Ν. Κορδής, Αιρετός ΚΥΣΔΕ,  Ε. Κουτούζης, Αναπληρωτής Καθηγητής ΕΑΠ. Χαιρετισμό απήυθυνε η Πρόεδρος του Τμήματος ΦΠΨ, η Καθηγήτρια Μ. Φουντοπούλου.