ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ

1η ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ ΔΙΔΑΚΤΟΡΩΝ/ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΣΣΩΝ ΤΟΥ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ

Τετάρτη 24 Μαΐου 2023

Το Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης οργανώνει την 1η Επιστημονική Συνάντηση Υποψηφίων Διδακτόρων/ Διδακτορισσών του Τμήματος, η οποία  θα διεξαχθεί το  Σάββατο 27 Μαΐου 2023  στα Αμφιθέατρα 440 και 442 της Φιλοσοφικής Σχολής. Η Επιστημονική Συνάντηση περιλαμβάνει προφορικές και αναρτημένες ανακοινώσεις από τους Υποψήφιους και Νέους Διδάκτορες και τις Υποψήφιες και Νέες Διδακτόρισσες του Τμήματος, καθώς και κεντρικές ομιλίες από διακεκριμένους ομιλητές, μέλη της ακαδημαϊκής και επιστημονικής κοινότητας, σε ζητήματα που αφορούν στη μεθοδολογία της εκπαιδευτικής έρευνας.

Οι εργασίες της Επιστημονικής Συνάντησης είναι ανοικτές σε μεταπτυχιακές φοιτήτριες και μεταπτυχιακούς φοιτητές Π.Μ.Σ. με προσανατολισμό τις Επιστήμες της Εκπαίδευσης, σε προπτυχιακές φοιτήτριες και προπτυχιακούς φοιτητές και αποφοίτους, σε αποφοίτους Π.Μ.Σ., και σε μέλη της εκπαιδευτικής κοινότητας που ενδιαφέρονται να προχωρήσουν σε μεταπτυχιακές σπουδές α’ και β’ κύκλου στις Επιστήμες της Εκπαίδευσης.

Δείτε το Πρόγραμμα της Εκδήλωσης.